Monika Różańska-Walczuk

Monika bada reakcję ludzi na pojawienie się robota w ich otoczeniu po to by zwiększyć komfort użytkownika w interakcji czlowiek-robot.

Kariera Moniki rozpoczęła się od zaangażowanie w projekty związane z robotyką przemysłową (współpraca z PRO­Control i Mechatronik). Z czasem, jej zainteresowania Collaborative Robotics, czyli polepszeniem komfortu pracy człowieka i robota "ramię w ramię" zaowocowały nawiązaniem współpracy z grupą psychologów, wykorzystujących Virtual Reality do przewidywania ludzkich zachowań w kontakcie z robotem.

Od 2015r. współprowadzi studenckie koło naukowe „Effector”, w którym studenci wdrażają nieszablonowe pomysły dotyczące rozbudowy komercyjnie dostępnych robotów, do realizacji m.in.: bin­picking, antykolizyjnych systemów robotów przemysłowych oraz poprawy działania w zakresie collaborative robotics.

Od 2011 roku Monika prowadzi zajęcia z programowania, automatyki, robotyki dla studentów Wydziału Mechatroniki PW.

 

Wykształcenie: Monika ukończyła studia na wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. W 2009 roku realizowała projekt z zakresu robotów o konstrukcji równoległej w Universite de Picardie. W 2011 roku rozpoczęła studia doktoranckie w dziedzinie Automatyki i Robotyki.