VB współorganizuje warsztat Trendy i nowe technologie w logistyce

2016-05-17

W dniu 17 maja 2016 r. w Instytucie Logistyki i Magazynowania odbyło się spotkanie na którym Instytut wraz z firmą VersaBox zaprezentowali trendy i nowe technologie w logistyce. Uczestnicy zapoznali się z dostępnymi obecnie na rynku rozwiązaniami magazynowym oraz z obecnymi kierunkami rozwoju  robotyki.

Po zapoznaniu się z najnowszymi technologiami uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć jak w praktyce działa robot firmy Versabox. Robot ten  dzięki zaawansowanemu algorytmowi  jest zdolny do wyznaczania, planowania i modyfikacji trasy w czasie rzeczywistym w zmieniającym się środowisku.  Użytkownicy doceniają roboty autonomiczne, nie tylko za samodzielną jazdę, ale właśnie za dynamiczne planowanie ścieżek.  Jest to możliwe dzięki zastosowaniu różnych czujników oraz algorytmów. Analiza otoczenia w czasie rzeczywistym pozwala na poruszanie się nie tylko po drogi wyznaczonej trasie ale również umożliwia omijanie przeszkód i co najważniejsze równoległą pracę z innymi pojazdami w magazynie.

W ostatniej części spotkania odbyły się warsztatowy przeprowadzona w formie burzy mózgów 6-3-5, w trakcie której zadaliśmy pytanie uczestnikom, w jakich warunkach mogą się sprawdzić i gdzie mogą być wykorzystywane autonomiczne roboty

 

LINK